Lze si půjčit bez doložení příjmu?

Řešíte komplikovanou finanční situaci a rádi byste využili některou ze zajímavých půjček? Pokud vás brzdí skutečnost, že nemůžete doložit výši příjmu, jistě vás napadlo, zda se nenabízí alternativní řešení. Máte štěstí, neboť i v současné době působí na nebankovním trhu společnosti, které nabízí takzvané půjčky bez doložení příjmu. Co byste o nich měli vědět, než podat žádost?

Co je půjčka bez doložení příjmu?

Populární půjčka bez doložení příjmu je specifický typ úvěru, v rámci kterého lze získat finanční prostředky i v případě, že žadatel nemůže či nechce prokázat bonitu. Právě ta je totiž jedním z hlavních kritérií při vyřizování klasické půjčky. Poskytovatelé většinou ověřuji výši příjmu přímo u zaměstnavatele, což se půjček bez doložení příjmu netýká. Vzhledem k tomu, že v rámci schvalovacího procesu není nutné dokládat výši příjmu, je tento proces výrazně rychlejší a jednodušší.

Základní výhody půjčky bez dokládání příjmů

  1. Podstatně rychlejší proces vyřízení žádosti o půjčku,
  2. absence zdlouhavého papírování,
  3. zaměstnavatel se nedozví o tom, že si chcete sjednat půjčku.

Půjčky bez doložení příjmu mají i nevýhody

Jak je vůbec možné, že někteří poskytovatelé nevyžadují doklad o výši příjmu? Je to dáno tím, že půjčují menší částky, a navíc si účtují nadstandardní úroky a poplatky. Jinými slovy - půjčky bez doložení příjmu jsou dražší než klasické úvěry.

Pro koho je takové řešení vhodné?

Ačkoliv se může zdát, že půjčky bez doložení příjmu jsou určeny pro osoby, které nemají žádný zdroj financí, opak je pravdou - takoví klienti jsou nežádoucí. Žadatel by se měl předem ujistit, že bude mít dostatek finančních prostředků na úhradu splátky. Půjčky bez doložení příjmu se obvykle sjednávají na kratší dobu (cca 1 - 30 dní s možností prodloužení) a splácí se jednorázově v plné výši.

Publikováno: 10. 05. 2018

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Ivana Maloušková