Podmínky půjčky pro nezaměstnané

Banky žadatele o půjčku celkem důkladně prověřují a jednou z podmínek je i pravidelný příjem. Když nahlédneme do nebankovního segmentu, může se zde objevit i půjčka pro nezaměstnané. Jak vypadá a komu jsou peníze nabízeny?

Úplně bez příjmu to nejde

Kdo si myslí, že bude několik měsíců zcela bez práce, a také zcela bez příjmu a půjčku dostane, ten je na velkém omylu. Možná v minulosti, v segmentu mikropůjček byla půjčka pro nezaměstnané realitou. Nyní, kdy platí nové zákony, musí poskytovatel prověřit schopnost žadatele splácet své závazky. A tak je jasné, že půjčka pro nezaměstnané už není tak snadno dostupná.

S podporou v nezaměstnanosti to jde

Příjem konkrétní osoby nemusí plynout nutně jenom ze zaměstnání, nebo z podnikatelské činnosti. Existuje i podpora v nezaměstnanosti, která nemusí být v některých případech až tak malá. V nebankovním segmentu může posloužit jako alternativa klasického příjmu. To znamená, že půjčky pro nezaměstnané skutečně existovat mohou. Ale jenom pro toho, kdo je bez práce, kdo je na pracovním úřadě a pobírá podporu. Roli samozřejmě hraje i to, jak je to dlouho, jaká je její výše, nebo o jakou půjčku si daná osoba žádá.

Jsou i další skupiny lidí, které práci nemají

I na ně mohou být půjčky pro nezaměstnané napasovány. Práci nemá třeba osoba v důchodu, stejně jako ji nemá ani maminka na mateřské dovolené. Přesto se jedná o skupiny, které určité peníze dostávají a i na ty lze pohlížet jako na alternativu příjmu. A tak i když do práce nechodí, nebankovní společnost jim peníze může poskytnout.

Pomoci může ručitel, nebo spolužadatel

Ne vždy musí daná osoba žádat sama. Jsou možnosti, kdy se může připojit spolužadatel, nebo se může využít ručitel. Pokud je bonita daných druhých osob dobrá, může to také vést k tomu, že je půjčka poskytnuta. Podobné je to i v případech, kdy příjmy žadatele plynou z různých jiných činností, jako jsou třeba investice.

Publikováno: 27. 11. 2017

Kategorie: Půjčky a úvěry

Autor: Ivana Maloušková